Маричиќ: Не треба да ги креваме очекувањата за јунскиот самит

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 нагласи дека не треба да ги креваме очекувањата околу јунскиот самит, повеќе од тоа што е реално.

„Треба да се искористи овој процес кој што е започнат, да му се даде шанса, особено откако е активирано француското претседателство. Не треба да ги креваме очекувањата повеќе од тоа што реално се бидејќи реално не зависат сите работи од нас“, порача Маричиќ.

 

Back to top button
Close