Марко Џампаоло нов тренер на Торино

Марко Џампаоло е назначен за нов тренер на Торино, објавено е на веб-страницата на тимот. Договорот со 53-годишниот стручњак е за две години.

Пред тоа, тој работеше со Асколи, Каљари, Сиена, Катанија, Чезена, Кремонезе, Емполи и Сампдорија.

Минатата сезона Торино го освои 16. место со 40 бодови.

Back to top button
Close