Маж изгорел по палење на стрниште во струмичко

Околу 15.00 часот во атарот на стурмичкото село Мокриево било пронајдено телото на 70-годишниот Ј.М.

Лицето било пронајдено со изгореници на телото, а според СВР Струмица било утврдено дека тој заминал да запали стрниште, по што не се вратил дома.

Јавен обвинител нареди телото да биде предадено на семејството.

Back to top button
Close