Маж починал во автобус во Скопје

Во попладневните часови на 24 август во скопската полиција било пријавено дека во автобус на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов има починато лице.

Полицијата излегла на местото и било констатирано дека се работи за 59-годишник од кумановското село Биљановце.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

Back to top button
Close