Маж пукал во полициска реонска управа во Софија

Маж на возраст од 64 години утрово пукал во зградата на Третиот регионален полициски оддел во Софија. На објектот има материјална штета, јавија софиски медиуми.

Според официјалните информации од Итната помош, еден полицаец е полесно повреден.

Мажот бил уапсен и според полицијата, пукал со ловечка пушка за која нема дозвола.

Back to top button
Close