Маж се фрлил во Вардар од Мостот на цивилизацијата кај Камениот мост во центарот на Скопје.

Полицијата и спасувачките екипи пристигнаа на местото на настанот, јавува Лидери.мк. Инцидентот се случил доцна попладнето, малку пред да се стемни.

Нема информации за неговата судбина, ниту детали за идентитетот.

Back to top button
Close