Мбапе на загревање „нокаутирал“ навивач со топка па отиде да му се извини

epa10365785 Kylian Mbappe of France holds the arm of a fan after the man was accidently hit by a ball during the warm-up of the FIFA World Cup 2022 semi final between France and Morocco at Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, 14 December 2022. EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Топката по шутот на Килијан Мбапе удри навивач на трибините.Тоа се случи за време на загревањето пред вечерашниот полуфинален натпревар на Светското првенство во 2022 година против Мароко.

Навивачот откако беше погоден од топката, се фати за лице и не се струполи на трибините бидејќи го задржаа гледачите што беа околу него.

Мбапе притрча до него да види како се чувствува и се извини.

Back to top button
Close