Меџити не го уценувал Ахмети

 

Потпретседателот на ДУИ Изет Меџити ги демантираше написите во некои медиуми дека му поставил ултиматим на партискиот лидер Али Ахмети да ги острани Артан Груби и Бујар Османи од владата, бидејќи во спротивно ќе се соочел со независни советнички листи во многу општини.

-Мојот стил на делување во политиката, веќе од основањето на ДУИ во 2002, на моите пријатели и симпатизери им е познат и знаат дека овој случај не е вистинит. Демократијата не го познава ултиматумот како алатка, особено нашата партија, кадешто јас јавно сум ги изнел моите ставови, веќе познати на јавноста,“ напиша Меџити на Фејсбук.

Back to top button
Close