Мечка нападнала маж во Македонски Брод

Во текот на вчерашниот ден помеѓу с. Пласница и Ораоец, во општина Македонски Брод, мечка нападнала возрасен човек, информираа од Центарот за управување со кризи.

Информациите се дека тој бил спасен од ловци кои случајно биле на лов во близина на местото на нападот.

Откако ги слушнале повици за помош, тие испукале неколку истрели во воздух, после што мечката побегнала, а нападнатото лице било кое било преплашено се здобило со телесни повреди, велат од ЦУК.

Back to top button
Close