Меси донел одлука да остане во Барселона

 Напаѓачот Лионел Меси ќе продолжи да игра за Барселона. Аргентинецот одлучи да остане во тимот, објави новинарот на „BeIN Sports“, Ашраф Бен Ајад.

Претходно, постојано се шпекулираше дека 33-годишниот фудбалер може да се пресели во ари Сен-Жермен и Манчестер сити.

Меси оваа сезона одигра 35 натпревари во шпанската Ла Лига, постигна 30 гола и направи девет асистенции.

Back to top button
Close