Меси со катастрофална статистика во последните 2 меча

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, се чини дека има некои проблеми кои влијаат на неговата игра. Според „Сквавка“, на последните 2 натпревари на каталонскиот тим, тој нема прецизен удар кон голот на противникот.

Во последните 2 кола од Ла Лига, Барселона играше против Атлетик (Билбао) (1:0) и Селта (2:2). Кај нив, Меси упати вкупно 14 удари кон голот, но ниту еден од нив не беше прецизен.

Сепак, сезоната на аргентинската sвезда е успешна во индивидуални рамки. На 35 одиграни натпревари на сите турнири, тој постигна 26 голови и даде 19 асистенции.

Back to top button
Close