Место во Владата има и за Алтернатива, вели Ковачевски

Денеска на дневен ред на 104. седница во Собранието е предлогот за реконструкција на Владата, чиј кабинет се проширува со кадри од Алијанса за Албанците.

Првиот човек на Владата, Димитар Ковачевски истакна дека во Владата има место и за Алтернатива.

„Место во Владата има и за Алтернатива, сакам да и се заблагодарам за досегашната работа во министерствата. Имам свое мислење за работата на министрите, но работата мора да се оценува преку објективни критериуми“, истакна Ковачевски.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close