Мијалков и Нинџа со безбедносни мерки, Камчев и Боки 13 со здравствени надзори во затвор

Еск директорот на УБК Сашо Мијалков е под посебни безбедносни мерки исто како и клучниот сведок во процесот од 27 ми април, Александар Василевски Нинџа.

И двајцата се под специјален надзор во затворот во Шутка поради тоа што има висок ризик за нивната безбедност.

За Мијалков поради тоа што долго време беше шеф на УБК, а за Василевски Нинџа оти службите имале сознанија.

Тој од затворот во Штип беше префрлен во специјално одделение во Шутка.

Повеќе

Back to top button
Close