Мицкоски делува по наредба на шефот од Будимпешта, велат од СДСМ  

Христијан Мицкоски најавува нови засилени блокади во време на најголемата економска и енергетска војна,наместо да понуди конструктивност, реагираат од владејачката СДСМ.

-Очигледно е дека Мицкоски дејствува по наредба на неговиот шеф во Будимпешта, како што е очигледно дека ваквото деструктивно однесување е засилено десеттина дена по објавата на Црната листа на САД каде се најде и Никола Груевски.Се потврди дека синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е најобична фарса, Груевски даде наредба, а Мицкоски со своите соработници одработува за странски интереси, велат од владејачката партија

 

 

Back to top button
Close