Мицкоски на средба со партнерите од коалицијата „Твоја Македонија“ за формирање на идна влада

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска остварил средба со претседателите на партиите во состав на Коалицијата „Твоја Македонија“ за формирање на идна влада.

На средбата, како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, било констатирано дека Коалицијата оствари успешен и историски резултат кој создава и одговорност за реализирање на очекувањата.

-Претседателот Мицкоски доби поддршка од претседателите на коалициските партии за отпочнување на преговори за состав на идната влада. Според заклучокот на состанокот разговорите треба да се водат на основа  на постулати за забрзан економски развој на Македонија, силна борба против криминалот и корупцијата и европските интеграции врз база на принципи и вредности, се наведува во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ

Back to top button
Close