Мицкоски: Очекуваме Заев оставката да ја предаде во понеделник, во спротивно гласаме недоверба на Владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција истакна дека до понеделник очекуваат оставката на премиерот Зоран Заев да биде поднесена до понеделник, во спротивно како што изјави ќе ја започнат постапкатаза изгласување недоверба на Влада.

Back to top button
Close