Мицковски- американскиот тим за санкции да почне од Владата

Било кој тим на истражители треба најпрвин да почне од Владата, изјави денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во врска со доаѓањето на американскиот тим за санкции за поагресивно да истражува корупција.

Back to top button
Close