Mицковски митингува со обвинуванја и вицови за Заев

Мицкоски на митингот кажуваше и виц на сметка на премиерот Зоран Заев и неговото вчерашно учество на Самитот ЕУ-Западен Балкан. Тој зборуваше и за зголемените трошоци за живот обвинувајќи ја власта дека не презема ништо

Односите со Бугарија никогаш претходно не биле полоши како што се сега, оцени лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Македонски Брод во рамки на предизборната кампања за локалните избори на 17 октомври.

„Вчера иако стана јасно по пораките кои ги добивме како држава, дека ЕУ со Заев на чело на државава станува далечна цел, а односите со Бугарија никогаш не биле полоши, сепак тој своите митинзи ги започна со пренесување на поздрави од ЕУ, бидејќи само тоа и им остана“,

рече Мицкоски.

Back to top button
Close