Мицковски напиша дека тој бил мета на пукачот кај Скендербег

фото Република.мк

Ова е човекот кој требаше да ме убие вечерва, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

“Барам итно да биде приведен од Спасовски и МВР!”
#НемаПовлекувањеЗаМакедонија.

На фотографијата може да се забележи дека во раката носи пиштол.

 

Back to top button
Close