Мицковски отишол во Будимпешта да му стиска палци на Орбан

– На покана на нашиот голем пријател и пријател на Македонија, Orbán Viktor, денес заедно со потпретседателот Aleksandar Nikoloski ги чекаме резултатите од парламентарните избори во Унгарија, во изборниот штаб на Fidesz. Очекуваме нова, четврта по ред победа за Fidesz и нов четврти по ред премиерски мандат на Виктор Орбан, соопшти вечерва Христијан Мицкоски на социјалните мрежи.

 

Back to top button
Close