Милан постигна гол на 30 натпревари по ред во Серија А, ова е клупски рекорд

Последен пат тимот предводен од тренерот Стефано Пиоли не успеа да постигне гол токум на дуелот со Сампдорија (0:0) на 6 јануари.

Милан по десет кола е лидер на табелата во Серија, по вечерашната победа (2:1) разликата со второпласираниот Интер е пет бода.

Back to top button
Close