Милевски- Заев сака што побрзо да ја поднесе оставката

Коалициските партнери кои сме во Владата имаме интензивни преговори за избор на нова влада што според мои проценки треба да се случи побрзо од што очекуваме, вели лидерот на ЛДП, Горан Милевски во интервју за телевизија Сител.

И денеска имавме средби со премиерот и решен е оставката да ја поднесе што е множно поскоро. До средината на следната недела се очекува да има искристализиран предлог за мандатар, а за десетина дена да се избере и нова влада, вели Милевски.

 

Back to top button
Close