Милијардерот Мердок се вери со 25 години помлада Русинка

Поранешниот претседател на „Фокс“ Руперт Мардок (Мардок, 92) се вери со својата девојка Елена Жукова.

Свадбата со Жукова, инаку позната како мајка на познатата руска убавица Даша Жукова која беше во брак со Роман Абрамович, ќе се одржи во Калифорнија во имотот Морага.

Ова е шеста веридба за Мардок, а сега се одлучи за 67-годишната Елена, пензионирана молекуларна биолог. Мардок се повлече во септември минатата година, завршувајќи ја седумдецениската кариера која започна во бизнисот со австралиски весници на неговиот татко и кулминираше во една од највлијателните медиумски империи во светот.

Оваа свршувачка се случи помалку од една година откако милијардерот ја раскина свршувачката со Ен Лесли Смит.

Back to top button
Close