Милошоски: Заев се договори со ДУИ – криви се штекерот, кабелот и полначот

Заев и Ахмети се договорија дека за трагедијата во Тетово во која изгореа 14 пациенти дека никој нема да носи одговорност.
„Ваквиот однос од владата е само уште една голема траума за најблиските на оние чии животи згаснаа како колатерална штета на неодговорноста на власта и сомнителните тендери за модуларните болници“ – напиша Милошоски на Facebook.

Back to top button
Close