Минирање на патот Радовиш-Штип кај Пилав Тепе

– Компанијата Страбаг АГ со своите подизведувачи  денеска од 12 до 15 часот ќе врши минирање на патниот правец Радовиш – Штип, околу место викано Пилав Тепе, како дел од активностите за изградба на експресниот пат.

Како што соопшти денеска Автомотосојузот на Македонија, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Back to top button
Close