Министерот Сали му помогна на човек кој доби епилептичен напад

фото: Приватна архива

Министерот за здравство Беким Сали вчера вечер во трговскиот центар „Ист Гејт“  му помогнал на човек со епилептичен напад.

Веднаш била повикана и Брзата помош.

Според очевидци, извесно време никој не му пришол на граѓанинот да му помогне.

Пациентот бил пренесен во медицинска установа.

Извор Слободен печат

Back to top button
Close