Млада битолчанка почина од коронавирус  

Битолчанка на 33-годишна возраст утринава почина на инфективното одделение во Битола, пренесува Независен.

Како што информираат од Клиничката болница во Битола, девојката била примена вчера вечер како сомнителна на Ковид-19.

Поради брзата и ненадејна смрт побарана е бдукција врз телото на починатата со цел утврдување на причината за смртта.

 

 

Back to top button
Close