Млада девојка прегазена во Скопје, со тешки повреди пренесена во болница

Вчера се случила несреќа во Скопје, при што со тешки телесни повреди се здобила 26-годишна скопјанка, велат од МВР.

– На 09.02.2023 во 08.10 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Александар Урдаревски“ и ул.„Натанаил Кучевишки“, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.К.(35) од Скопје, удрило во пешакот Х.П.(26) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.П. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close