Монако се раздели со шест фудбалери

 Монако се раздели со шест фудбалери, објави францускиот фудбалски клуб.

Голманите Диего Бенало и Сејду Си, како и играчот од средниот ред Муса Сила, заминуваат поради истекот на нивните договори.

Халфот на Монако, Тимуе Бакајоко (Челси), Адриен Силва и напаѓачот Ислам Слимани (двајцата во Лестер), исто така се враќаат во своите клубови.

Back to top button
Close