Мотоциклист прегази малолетничка и побегна

На 11.06.2024 во 18.30 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на локалниот пат во с.Октиси, струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со струшки регистарски ознаки, управуван од А.Ц.(20) од с.Октиси и малолетничка од с.Октиси, по што мотоциклистот го напуштил местото на настанот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Медицински центар Охрид. По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

 

 

Back to top button
Close