Мурињо подготвува 50 милиони евра за Заниоло

– Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е подготвен да извади 50 милиони евра за Николо Заниоло од Рома, тврди популарниот италијански новинар Николо Скира.

Уште вчера „Кориере дела Сера“ напиша дека англискиот клуб сериозно размислува да го привлече играчот.

Сепак, од „Олимпико“ сакаат да земат 60-70 милиони евра, што е предуслов за долги преговори. Рома ќе инсистира на што е можно повеќе, затоа што тогаш ќе бидат обврзани да издвојат 15% од сумата, за поранешниот клуб на играчот од средниот ред – Интер.

Јувентус е исто така следи што се случува и е подготвен да интервенира.

Заниоло ја заврши својата втора сезона со „волците“ и стана многу важен играч за тимот.

Back to top button
Close