Мурињо: Тотенхем треба да се бори за поени, со или без навивачи

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо ги сподели своите размислувања по пријателскиот натпревар со Норвич (1:2).

Лондончаните играа на домашниот стадион пред празни трибини.

– Добар тренинг. Ни беше потребен ваков натпревар. Моравме да чувствуваме како би било да играме без нашите навивачи. Најдобар начин е да тренирате со друг тим од Премиер лигата. Треба да се прилагодиме на новата реалност, која се обидовме да ја направиме, чувствувајќи ја играта без гледачи. Треба да се бориме за бодови, со или без навивачи, изјави Мурињо.

Бодовите се заработуваат на теренот, а ние ќе треба да се натпреваруваме за нив на претстојната средба со Манчестер јунајтед, изјави Мурињо.

Back to top button
Close