МВР: 175 санкции за брзо возење на автопат Скопје-Гевгелија и магистралата Градско-Прилеп

– Во акциска контрола на полицијата на автопатот Скопје-Гевгелија и магистралниот пат Градско-Прилеп, вчера се санкционирани 175 возила.

Од нив, 31 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а девет возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Back to top button
Close