МВР -31 прекршок на забраната за движење, 516 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (03.04.2021) до 05.00 часот (04.04.2021) констатирано е дека 31 лице не ја почитувало забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (03/04.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 516 прекршоци.Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Back to top button
Close