МВР: 37 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, четири упатени на вонреден технички преглед


МВР вчера спроведе акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ученици, при што се констатирани 37 сообраќајни прекршоци, а на вонреден технички преглед било упатени четири возила.

Сообраќајните контроли за зголемување на безбедноста на учениците од дома до училиште и од училиште кон дома продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Back to top button
Close