МВР: Два од запалените камиони биле натоварени со волница

Синоќа во 23,30 часот било пријавено дека во Скопје на ул.“Александар Урдарески“ на плац за камиони биле опожарени три камиони влекачи со полуприколки, од кои едниот бил празен, а два натоварени со волница и една полуприколка без влекач. Од пожарот на соседниот плац биле делумно опожарени две полуприколки и четири полуприколки-ладилници. Пожарот бил локазизиран од Бригадата за противпожарна заштита. Во тек е увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close