МВР истражува откопување на гробови во дебарско

На 07.06.2024 година во 20:40 часот, во ОВР Дебар е пријавено дека, на гробиштата во дебарското село Средна Рајчица, биле ископани повеќе гробни места.

Се преземааат мерки за целосно расветлување на настанот.

Back to top button
Close