МВР: Извршен е разговор со 12-годишник кој додека на час на кој се разговарало за случајот во Србија, почнал да пишува имиња на ученици

Денеска (09.05) во полициската станица Центар во присуство на стручен тим од Центарот за социјални работи и неговите родители, извршен е службен разговор со 12-годишен малолетник-ученик од основно училиште на подрачје на Центар, по добиена пријава дека додека бил на час на кој се разговарало за случајот во соседна Србија, почнал да пишува имиња на ученици. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close