МВР приведе лице заради доиздржување на казна затвор

МВР информира дека вчера, во 14:20 часот, полициски службеници го привеле С.Р.(32) од Скопје затоа тоа што со потерница  бил баран за доиздржување на казна затвор во траење од една година за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Тој бил спороведен до Казнено-поправната установа – Затвор Скопје.

Back to top button
Close