МВР регистрира 251 прекршок за неносење маски

 Во текот на изминатото деноноќие во земјава регистрирани се 251 прекршок за неносење на лична заштитна опрема на лицето.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-1.

Back to top button
Close