МВР регистрира 501 прекршок за неносење маски

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 501 прекршок во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. цр/са/

Back to top button
Close