МВР: Санкционирани 175 пијани возачи

Во зајакната полициска контрола вчера вечерта во периодот од 22:00 до 04:00 часот санкционирани се 175 возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од нив 35 на територија на СВР Штип, 24 на територија на СВР Скопје, по 20 на територија на СВР Охрид и СВР Куманово…

Од МВР информираат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за побезбедни патишта.

Back to top button
Close