МВР со детали: 24-годишен скопјанец удрил во жардињера и се превртел

На 26.04.2024 во 22.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „Партизански Одреди“ патничко возило „рено“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(24) од Скопје удрило во бетонската жардињера
Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

фото: Скопје 1

Back to top button
Close