МВР со детали за експлозивната направа фрлена во пекара на семејството нс Владо Мисајловски – потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

На 21.06.2020 во 03.40 часот било пријавено дека на ул.“Ѓорче Петров“ излегува чад од пекара сопственост на Б.М. (62), а претходно се слушнало детонација.

По пристигнување на полициските службеници на местото на настанот забележано е дека влезната врата е целосно извадена од лежиштето и причинета е материјална штета, па постои основано сомнение дека се работи за подметната експлозивна направа.

Повредени нема. Се работи на расчистување на случајот.

 

Back to top button
Close