МВР со детали за убиството и самоубиството во Демир Капија

МВР потврди дека утрово се пронајдени две тела во нивните станови во зграда во Демир Капија, каде претходно беше објавено дека се извршени убиство и самоубиство.

„Денеска (16.05.2023) во 06.50 часот во Полициската канцеларија Демир Капија било пријавено дека во нивните домови со прострелни рани биле пронајдени Б.М.(34) и М.К.(72), двајцата од Демир Капија. Смрт кај двајцата констатирал лекар од Итна медицинска помош, а во координација со јавен обвинител на местото се врши увид“ соопшти МВР.

Back to top button
Close