МВР-ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири лаги,нема промена на командирот на ГП Ќафасан

Министерството за внатрешни работи најостро ја демантира лагата пласирана денеска од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека наводно за  командир на граничен премин Ќафасан пред три месеци било поставено лице со отслужена затворска казна за криумчарење.

.Станува збор за класична лага пласирана од оваа партија. Нема никаква промена  на командирот на ГП Ќафасан! Напротив, подолг период командир на ГП Ќафасан е Ј.Б., професионалец со одлични резултати во работењето. Апелираме да ВМРО-ДПМНЕ да престане да ги лаже граѓаните.

Back to top button
Close