МЗ во Појасот Газа: Уште 46 мртви, од почетокот на војната вкупно 33.137

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска соопшти дека 46 лица биле убиени во претходните 24 часа во Појасот Газа, кој е под израелски напад.

Од почетокот на таа војна во октомври, вкупниот број на загинати во Појасот Газа се искачи на 33.137.

Во текот на шесте месеци од војната биле ранети 75.815 луѓе

Back to top button
Close