Најавена изјава на Заев по гласањето за нова влада во Собранието

– Мандатарот Зоран Заев по гласањето за новата влада во Собранието ќе има изјава за медиумите, најавуваат од владината служба за информирање.

За новата Влада треба да се гласа пред полноќ.

Во Собранието е во тек получасовна пауза по која ќе продолжи расправата и ќе следи гласањето за вториот владин кабинет предводен од Заев.

Back to top button
Close