На Бит Пазар: Бербер претепал малолетен чирак

Ф.Х.(44) од Скопје вчера во 13:37 часот во СВР Скопје пријавила дека околу 13:00 часот, нејзиниот малолетен син, кој работел како чирак во берберница на подрачјето на Бит Пазар, бил физички нападнат од сопственикот на берберницата М.А..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close