На Чаир „врие“: „Шверцерите“ бараат смени по нокаутот во Кавадарци

По вчерашната елиминација во полуфиналето на Купот на Македонија на Чаир „врие“. Навивачите на чаирскиот состав на социјалните мрежи бараат итна промена на тренерското место, каде во се уште е Младен Жижовиќ.

Според информациите, навиваат нов предводник на чаирскиот прволигаш да биде Ардијан Нухиу, кој во својот стручен штаб би го имал и Муарем Бајрами, со кого работеше на кормилото на Шкендија.

Засега се уште нема официјален став од клубот, но смената на Жижовиќ е се пореална

Back to top button
Close